Forum Bydgoszcz
Oficjalne forum kujawsko-pomorskie

Medycyna, zdrowie - Dentysta od zaraz

kita - 2007-06-09, 08:17
Temat postu: Dentysta od zaraz
Szukam dobrego stomatologa od zaraz bo ząb boli jak cholera jest do wyswania gdzie najlepiej się udać na taki zabieg i metody domowe nie pomagają bo jest to prawa szustka :/
Najlepiej zeby przyjmował również w sobote w godzinach popołudniowych lub nawet nocnych bo jutro chciałbym mieć tego zęba już w mojej dłoni.

GiF - 2007-06-09, 09:38

www.stomatologia.bydgoszcz.pl - mi zrobił jednego zęba :-) polecam
myszka.mala - 2007-06-09, 13:47

LUXDENT i na NFZ ci zrobia, ale tam pan wyrywa chyab tylko w srody niestety, chociaz moze jesli pilna sprawa to da rade szybciej polecam 523453898
kita - 2007-06-09, 15:20

Gifteo 25 czerwca dopiero bym miał wizyte :P a do tego czasu szczenka mi odpadnie :/ :beksa:

Ps. A sprawa chyba nie jest pilna, dopiero ropa z krwią z tego zęba zaczęła wypływać.
Pozatym połowa mojej twarzy wygląda jak arbuz :/

WeroNika - 2007-06-09, 15:31

Jedz do szpitala wojskowego dentysta jest do 20 , a hirurga szczękowego na zawołanie bez łaski muszą Ci zapewnić. Ja miałam pecha i i tak skierowali mnie do LUXDENTU, a tam mają otwarte od rana do wieczora.

ps. jak sie czeka tak długo to sie cierpi.

Ania - 2007-06-09, 15:35

kita napisał/a:
dopiero ropa z krwią

w takim razie chyba Ci tak nie wyrwą od razu... Musi opuchlizna zejść, to pewne.
Inaczej dojść moze do zakazenia, bo jest stan zapalny. W takich przypadkach to sobie kup herbatkę z szałwi, i płucz. Chociaż to działa lekko.
Kumpela miała kiedyś podobny problem, arbuz nie twarz ;) Kilka dni i kilka Ketonali poszło..
Albo lepiej może Tobie pomóc, jeżeli rzeczywiście poważnie spuchło, gotową w aptece się kupuje esencję z szałwi z dodatkiem ziół, do płukanek (nie pamiętam nazwy) działą ściągająco i przeciwzapalnie, a to przyspieszy ten proces, który opisałeś ;) Wtedy się bierz za rwanie :)

Justyna - 2007-06-09, 15:47

Z opuchlizną nie mozna chodzić bo mogą być powikłania, idz do dentysty!!!
bayla - 2007-06-09, 21:13

Ja znam dentystę: ul. Połczyńska 2, ostatnia klatka na 10 piętrze (Bartodzieje):)
Kejti - 2007-06-11, 20:05

Ania napisał/a:

w takim razie chyba Ci tak nie wyrwą od razu...

Też mi tak na NFZ-cie mówili. Nie chciało im się babrać w tym.
Niestety, mnie tak bolało, że musiałam iść prywatnie - usunęli bez szemrania mimo zaropnienia. Za ekstrakcję szóstki z dłutowaniem zapłaciłam ok 120 zł, cały zabieg trwał z 15 minut (wliczając czas podania i oczekiwania na zadziałanie znieczulenia). Rzecz miała miejsce na Igrzyskowej ;) Po wszystkim przepisują ci antybiotyk i zagrożenia ni mo. Ja nawet w sumie go nie brałam ;)

kita - 2007-06-22, 08:05

Antybiotyk dostałem kilka dni temu, musze zrobić teraz zdjecie tego zęba bo lekarka powiedziała ze nie zacznie pracy jak go nie zobaczy, a inni chcieli odrazu rwać.
Dirk - 2007-06-22, 10:59

Prywatnie robisz? Bo jak nie to jeszcze sobie pocierpisz nim cos Ci wogole zrobia, taka prawda :/
kita - 2007-06-22, 22:39

Zdjecie już mam zrobili mi w 15 minut od czasu wejścia do gabinetu, (oczywiście płatne) ale za zdrowie się płaci czy bee robił go przywatnie czy przez NFZ jeszcze sie zastanawiam wiem tylko kto będzie mi go robił.