- Kategorie
 Portal  Widok wg działów   Szukaj   Użytkownicy  Grupy  Rejestracja   Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dojście z Dworca Głównego
Autor Wiadomość
sebolbo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-14, 13:33   Dojście z Dworca Głównego

Cześć Wszystkim,

Mam szybkie pytanko mianowicie zaczynam prace w Bydgoszczy a jestem z Torunia. Praca jest 3 zmianowa i pracuje się w "świątek piątek".
Wygląda na to że będzie mi najlepiej dojeżdżać PKP ale dalej już będę musiał dojść na piechotę.
Wiem, z opowiadań, że rejony Grunwaldzkiej nie są za bezpieczne dlatego nie skorzystam z podpowiedzi google maps(poniżej link do screena). Będę chodził tak jak zaznaczyłem na czerwono.
Pytanie mam czy jest może jakaś kładka dla pieszych cokolwiek? tak jak zrobiłem kreską zieloną?

Proszę o jakąkolwiek podpowiedź co z tym fantem zrobić ..
Dziękuje i pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-04-14, 14:34 ]
Sorki nie wiem czemu nie wskoczył link

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2bf36efc802350e5.html]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2bf36efc802350e5.html

Dirk
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-14, 13:51   

Z tego co mi jest wiadomo to NIE ma niestety przejscia tam gdzie narysowales zieloną linię, ani nigdzie w poblizu, tak jak na czerwono pokazales to jedyne wyjscie. Choc nie jestem w tamtych stron, wiec na 100% nie mowie ;) Choc mozna przejsc mostem kolejowym, choc tu trzeba miec szczescie, do sokistów no i pociągów ;)

sebolbo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-14, 15:34   

heh.. praca jest 3 zmianowa(na nockę) ..więc może od przypadku do przypadku targnę się na taką akcję..szybki skok przez most ;)

Może jakieś sugestje?

Pozdr.

agent 

Wysłany: 2009-04-14, 15:35   

A własnie ze jest kładka i przejscie dla pieszych, ale wzdłuż torów i dalej park z chodnikiem (czarna droga) prosto do ul. Grunwaldzkiej. Jest małe przejscie na ta kladkę za pocztą na ul. Augusta. Jednak okolica ta zwana Okolem nie ma jakies dobrej renomy i na dluzszą metę chadzanie tamtymi terenami o póznej porze moze sie skonczyc niemiłym wypadkiem.

GiF 

Wysłany: 2009-04-14, 15:38   

1). Potwierdzam Agentową drogę, poniewa sam nią czesto chodziłem jak mieszkałem na Czyżkówku.

2). Co do Carnej Drogi też dużo słyszałem, ale zdarzało mi sie chodzić tamtędy po 23 i jakos nic nie spotkałem ;-)
Może to stare mity tak samo jak odnośnie osiedli Bajka, Okole itd - tyle razy tam bywam i jakoś mało widzę ;-)

sebolbo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-14, 17:35   

hej Panowie dzięki za podpowiedź może mi to dużo czasu zaoszczędzić ;)
no i może w końcu zacznę biegać ;) żona się ucieszy może brzuszek stracę.
Rozumiem ze ta kładka o której mowa jest w tym punkcie ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/197a6bd75a694049.html

A przejście kładki i później uli.nadrzeczna ? nie było by to bezpieczniejsze?

agent 

Wysłany: 2009-04-14, 20:17   

Tak, dokladnie ten punkt. Co do ulicy Nadrzecznej, nie mam zdania na ten temat, bo nigdy tamtedy nie szedłem - mity owszem, mimo wszystko zachecam cie do wzmorzonej ostroznosci i nie baw się w pogromce mitów na tamtejszym terenie.

piotrow 

Wysłany: 2009-04-14, 20:39   

Czyżby nowy pracownik AO? ;)
Pracowałem tam i okolica nie jest zbyt ciekawa w dzień, a co dopiero w nocy. Raczej nie odważyłbym się na samotne, wieczorne spacery Grunwaldzką.
Ale myślę że nie masz się co przejmować bo w AO pracuje dużo ludzi z Torunia i na pewno się z kimś dogadasz na wspólne dojazdy samochodem. Wszyscy tak robią :)
Powodzenia! :)

sebolbo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-16, 07:56   

Dzęki za podpowiedź.

Jeszcze tylko jedno pytanie. Wiecie może czy jest jakaś linia autobusowa która może by mnie zgarnęła właśnie z tego rejonu? np na skrzyżowaniu czarnej drogi z grunwaldzka wsiadam w busa i jeden/dwa przystanki na wysokości Kraszewskiego wysiadam? no chyba że może wiecie o jakimś połączeniu pomiędzy dworcem PKP a grunwaldzka.. ma się rozumieć mzk. ;)

P.S.

Nie do AO i z tego co wiem sam będę z Torunia :(

Ariel 

Wysłany: 2009-04-16, 09:19   

Masz dwie linie które łączą dworzec PKP i grunwaldzką: 60,71. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl.

sebolbo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-16, 09:45   

MEGA wielkie dzięki !! 71 jedzie wprost z PKP na kraszewskiego nawet nie muszę się za bardzo ruszać ;) i na dodatek jeżdżą idealnie godzinowo! Super. Dzięki za całego posta. Jak dla mnie wszyscy mi pomogliście ponieważ mam teraz wiedzę jak dojechać i jak dojść.

DZIEKUJE WSZYSTKIM !! !

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi