- Kategorie
 Portal  Widok wg działów   Szukaj   Użytkownicy  Grupy  Rejestracja   Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sex zabawy nastolatków
Autor Wiadomość
GiF 

Wysłany: 2006-12-14, 00:26   Sex zabawy nastolatków

Było dobrze, choć z dziesięciu zostało mi tym razem aż pięć - mruży szelmowsko oko chudy, piegowaty nastolatek wyciągając z kieszeni pomiętą paczkę kondomów. Brytyjskie dzieciaki coraz częściej zamieniają gry wideo na seksualne orgie z rówieśnikami.

Wśród brytyjskich nastolatków zapanowała moda na seks grupowy. Według szkolnych pielęgniarek grozi to nie tylko wzrostem i tak już rekordowej liczby nieletnich matek, ale też epidemią chorób wenerycznych.

Podczas tegorocznego brytyjskiego kongresu pielęgniarskiego szkolne pielęgniarki z Londynu podniosły alarm. Wśród nastolatków szerzy się niespotykana dotąd na taką skalę swoboda seksualna - grzmią kobiety w białych kitlach. Pod nieobecność rodziców dzieci organizują w domach imprezy, podczas którycch oddają się miłości grupowej, określanej przez nich mianem daisy chaining ("łańcuszki").

- Natknęliśmy się na relacje młodych ludzi, uprawiających seks z kilkoma partnerami naraz. Odwiedzają się w domach, uprawiając coś w rodzaju swingowania. To całkowicie nowe zjawisko, dopiero zaczynamy o tym rozmawiać - mówi BBC Judy McRae, pielęgniarka z Londynu.

- Nasze dzieci to hedoniści - martwią się rodzice, którzy nie potrafią utrzymać na wodzy chuci swoich pociech. Statystyki potwierdzają ich słowa. Według badań zamieszczonych na łamach "Timesa" nastolatki nadużywają nie tylko narkotyków i alkoholu, ale i seksu. Liczba nieletnich matek jest w Wielkiej Brytanii rekordowo wysoka - ponad 4% dziewcząt w wieku 15-17 lat jest w ciąży. To i tak niewiele, zważywszy że aż 20% nastolatków przyznaje się do współżycia bez zabezpieczenia. W ciągu ostatniej dekady podwojeniu uległa liczba osób cierpiących na chlamydię i inne choroby przenoszone drogą płciową - problem ten dotyczy obecnie ponad 1,3 mln Brytyjczyków poniżej 20. roku życia.

- W szkołach panuje presja, by jak najszybciej rozpoczynać współżycie - twierdzą uczestnicy kongresu. Zajmujący się problematyką zdrowia seksualnego Steve Jamieson przypomina przypadek 14-latka, którego chwila cielesnej rozkoszy kosztowała zarażenie HIV. - Był zszokowany, że w tak młodym wieku można zarazić się tą chorobą - mówi Jamieson.

Ankieta, w której wzięło udział 1200 pielęgniarek szkolnych donosi, że aż 90% z nich udzielało młodzieży porad seksualnych. Do gabinetów zgłasza się wiele nastolatków cierpiących na... seksualną obsesję. Obok mody na "łańcuszki" specjaliści zwracają uwagę na młodzieńcze uzależnienie od seksu, które w skrajnych przypadkach znajduje ujście w dobrowolnym prostytuowaniu się nastolatków obu płci.

Prezes Forum Szkolnych Pielęgniarek Liz Allan zdiagnozowała problem - według niej u podstaw nastoletniego rozpasania seksualnego leżą urazy z dzieciństwa. Inna uczestniczka kongresu, Kathy French, dostrzega tu chęć naśladowania zachowań dorosłych. - To odzwierciedla świat dorosłych, w którym wszędzie - w operach mydlanych czy kolorowych magazynach - dominuje seks - mówi.

Pielęgniarki wzywają brytyjski rząd do położenia kresu młodzieńczemu hedonizmowi. Władze tymczasem doskonale zdają sobie sprawę z wagi problemu. Głównym celem administracji jest zmniejszenie do 2010 roku o połowę liczby niechcianych ciąż wśród nieletnich dziewcząt. W ciągu ostatnich ośmiu lat na antyciążowy program wydano 138 mln funtów. Rządowa strategia koncentruje się na ułatwieniu młodzieży dostępu do edukacji seksualnej, prezerwatyw, a przede wszystkim pigułki "dzień po". Skuteczność tej strategii jest jak do tej pory znikoma.

Marta Wawrzyn
Artykuł pobrano z http://wiadomosci.o2.pl

Zapraszamy do komentowania artykułu .......

Justyna 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2006-12-14, 20:35   

Nastolatki zbyt wcześnie zaczynaąj współżyc! Nie dorośli do tego, potem są tragedie-niechciane ciąże ,zawody miłosne.Jeszcze zdążą się "na kochać"mają całe życie przed sobą!

Hanka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-16, 17:06   

No zgadzam się z Tobą Justyna hahaha :-P Przecież taki 14, 15, 16 latek to jeszcze raczej nie dorósł do tego, by uprawiac seks. A potem jest tak, że dzieci mają dzieci i tak jak mówisz niechciane ciąże i zawody miłosne :) :> ;)

flame86
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-16, 20:04   

Osobiscie nie popieram tego, by "dzieci" uprawiały seks.. ale jak wiadomo każdy dąży do dorosłości.. i niektórzy wybierają taką właśnie (mylną) drogę.. cóż.. każdy ma swoje życie i każdy jest za siebie odpowiedzialny.. :roll: :roll: :roll:

GiF 

Wysłany: 2010-05-26, 11:09   

Widzę że mamy setki odwiedzin z Google, wlaśnie do tego tematu :> może warto go jakoś potoczyć dalej :> ?

Deo 

Wysłany: 2010-05-26, 12:18   

Sex to najpopularniejsze słowo kluczowe więc nic dziwnego :P

Ania 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2010-05-26, 21:10   

GiF napisał/a:
może warto go jakoś potoczyć dalej :> ?

Niech Ci będzie..

A zatem - seks - 'potaczam dalej'... Ktoś się dołączy i potoczy jeszcze dalej? :P

Gif, jak masz pomysł, to go rozwiń. To raczej miejsce na konkrety.. Jak masz jakieś doświadczenia w dziale "zabawy nastolatków" i ochotę na zwierzenia, to wiesz, my Cię zawsze możemy wysłuchać :mrgreen:

//edit GiF: ale śmieszne :>

agnieecha
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-27, 20:43   

To może ja się podejmę 'potaczania dalej'.
aczkolwiek, zwierzeń z dzieciństwa nie będzie :P

Hm. ostatnio na demotywatorach dowiedziałam się o zabawie w słoneczko (http://demotywatory.pl/1612084/Naiwnosc)
czy to prawdziwa historia czy też nie, mało mnie obchodzi bo przecież w każdym kłamstwie jest ziarnko prawdy.

Hm. po pierwsze trza pamiętać, że jest lekka różnica pomiędzy WB a Polską.
Bo w Polsce media, jeśli chodzi o seks, nadal są trzymane na wodzy.
Mimo, że coraz rzadziej seks to temat tabu.
Sądząc ze statystyk może to i źle.
Ale według mnie to co się dzieje w Wielkiej Brytanii, w Polsce czy w innych krajach to po prostu niedopilnowanie potomstwa i tyle.
Nagle dzieciaki lat 15 chodzą do klubów, śmierdzą fajkami, pijane wracają do domów, robią co chcą.
I jak rodzic widzi takie dziecko i mówi na to "A młody jest, musi się wyszaleć" no to co się dziwić. No a jak rodzic puszcza płazem takie zachowanie to dzieciak szuka granicy. A ja osobiście mam wrażenie widząc często takie zachowania, że tych granic po prostu nie ma.

maul 

Wysłany: 2010-05-27, 22:21   

agnieecha napisał/a:
Hm. ostatnio na demotywatorach dowiedziałam się o zabawie w słoneczko (http://demotywatory.pl/1612084/Naiwnosc)
czy to prawdziwa historia czy też nie, mało mnie obchodzi bo przecież w każdym kłamstwie jest ziarnko prawdy.

Akurat na tym forum w jednym z tematów znalazł się link do artykułu, na temat skutków słoneczka, jak dobrze pamiętam w Ostródzie. Zatem mitem to nie jest.

Sugestia dla GIF, może połączyć oba tematy, bo jak by nie patrzeć prowadzą do tego samego.

agent 

Wysłany: 2010-05-28, 00:04   

agnieecha napisał/a:
Hm. ostatnio na demotywatorach dowiedziałam się o zabawie w słoneczko

Autor tego demotywatora sugerował się historią prawdziwą, która miała miejsce w Ostródzie jak maul juz o tym wspomniał i jeden z tematów na tym forum. Chwile po tym artykule, mówiono o tym w TV. Swiat dowiedział się o tym od pewnej lekarz ginekolog, która badała nastoletnią pacjentkę w ciąży. Zadawała rutynowe pytania kto jest ojcem, jak sytuacja w domu itd. Metodą "po sznurku do celu" wyciągnęła genezę zajścia w ciążę i fakt, że ustalenie ojca jest o tyle trudne, gdyż dziewczynka "rotacyjnie" odbywała stosunek z kilkoma kolegami kilka razy pod rząd. Okazało się, że nie ona jedyna. Zostało wspomniane słowo "Słoneczko" jako pewien typ zabawy, którego opisywania oszczędzę tutaj, możesz to poszukać sobie w sieci jeżeli Ciebie to interesuje.

GiF 

Wysłany: 2010-05-28, 18:29   

Kolega na gg podesłał mi foto ze słoneczka :)

http://patrz.pl/zdjecia/zabawa-w-sloneczko]UWAGA materiał od lat 18+

kwardinho 

Wysłany: 2010-05-29, 12:58   

GiF napisał/a:
Kolega na gg podesłał mi foto ze słoneczka :)

http://patrz.pl/zdjecia/zabawa-w-sloneczko]UWAGA materiał od lat 18+

fajne gimnazjalistki :P Podaj od razu adres :D

Ariel 

Wysłany: 2010-05-29, 15:29   

My się dziwimy że tak się dzieje. Każdy z was zapewne zna takie tytuły czasopism jak: Bravo, Bravo Girl, 13nastaka, Dziewczyna, Popcorn. Ja nazywam takie gazety "śmieciowe". Przepełnione one są seksem. I czytają to dzieciaki w V, VI klasie podstawówki. Czy to jest normalne? A potem sie dziwimy że dzieciaki w gimnazjum eksperymentują i czerpią wiedzę z tych pisemek, które zachęcają do tego ale nie informują o konsekwencjach. A potem płacz i zgrzytanie zębami.

agent 

Wysłany: 2010-05-30, 12:54   

Ariel napisał/a:
A potem sie dziwimy że dzieciaki w gimnazjum eksperymentują i czerpią wiedzę z tych pisemek, które zachęcają do tego ale nie informują o konsekwencjach. A potem płacz i zgrzytanie zębami.

Ja się temu nie dziwie, dziwie się tym którzy dopuszczają w obieg takie wydawnictwo, których ogólnie "target" jest znany, mało tego dziwie się sprzedawcom, ze to gówno sprzedają, a najbardziej dziwie się rodzicom, że dopuszczaja takie czytadło do rąk swoich dzieci. Bo ja nie wierze, ze po kryjomu to czytają, ze jakieś presje środowiska itd. Ja nie czytałem, mimo ze znałem tresc tych gazet, miałem inne zainteresowania w kierunku publicystyki. W podstawówce, a potem w liceum czytałem Top Secret, Chip, Mały Modelarz, PC World Komputer, Świat Gier Komputerowych, czasami zaglądałem do zagranicznego pisma dziś znanego jako Computer Arts, ale nie kupowałem tego, bo nie było mnie stać.

maul 

Wysłany: 2010-06-07, 19:59   

Znalazłem w necie mimo, że temat aż tak wielce zabawny nie jest

Odpowiedz do tematu