- Kategorie
 Portal  Widok wg działów   Szukaj   Użytkownicy  Grupy  Rejestracja   Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bydgoska Strefa Studencka
Autor Wiadomość
GiF 

Wysłany: 2008-02-22, 21:01   Bydgoska Strefa Studencka

Co myślicie o grafice "studentów" - jakby przedstawić ją tylkow czerni i bieli ?
Co myślicie o tekstach które wklejam, info z uczelni, co się bedzie na nich działo ?

Dzial "galeria " zostanie porpawiony, będzie emitował fotki z imprez, ale co z innymi działami, uważacie ze są potrzebne, że cos wnosza czy moze któreś z nich należałoby wywalić ?

www.studenci.bydgoszcz.pl

Prosze o ogolne sugestie. Nawet te najmocniejsze (w obie strony).

piotrow 

Wysłany: 2008-02-22, 21:28   

No dobra... na prośbę Administratora moja opinia :)

Jeżeli chodzi o grafikę, moim zdaniem jest do wymiany. Ale nie jestem grafikiem, nie znam się, więc moje zdanie się nie liczy. W każdym razie rozbita butelka, mimo że może i kojarzy się ze studentami, nie budzi skojarzeń pozytywnych.

Od strony czysto merytorycznej. Strona musi przynosić zysk. To chyba jasne dla wszystkich, bo w końcu za coś to mieszkanie musisz kupić. Zresztą nikt z nas pewnie nie lubi pracować charytatywnie. Skąd zysk? Prosta sprawa - z reklamy. Skąd reklama - też proste, od reklamodawców. Problem w tym, żeby tych reklamodawców przyciągnąć. Jest na to jeden sposób - duża liczba unikalnych odwiedzin w ciągu dnia. Unikalnych, czyli jakby ktoś pytał, z różnych adresów IP :)

Czyli prosta sprawa, musisz przyciągnąć ludzi. A tego nie zrobi grafika choćby najbardziej wyczesana. Musisz portal zapełnić treścią.

Skoro portal studencki to i treść musi być jak najbardziej studencka czyli:
- informacje od samorządów uczelnianych,
- informacje od dziekanatów, rektoratów (np. o rozpoczynającym się naborze na studia czy choćby godzinach rektorskich - wszystko co przyciągnie studentów)
- informacje o ciekawych wydarzeniach na uczelniach - konferencjach, prelekcjach, imprezach czy rozpoczynających się kursach,
To nic, że treści te mogą być powieleniem treści ze stron uczelnianych. Będą wszystkie w jednym miejscu i o to chodzi. W końcu student UTP może być zainteresowany choćby jakimś ciekawym wykładem odbywającym się np. na UKW. W ten sposób może uda się przyciągnąć studentów różnych uczelni.

Poza tym:
- W tej chwili linki kluby, puby, restauracje, pizzerie są puste. Uzupełnij je treścią. I nie wymagaj za to opłat. Na opłaty przyjdzie czas później np. za wyróżnienie konkretnej pizzerii. Teraz efekt jest taki, że chcę zamówić jedzenie na telefon, wchodzę w dział pizzerie i co? Lipa. Pusto. Więc wychodzę i już nie wracam.
- Może dałoby się dogadać z jakimś pubem, że na przykład za reklamę zgodziliby się na przykład w każdy piątek od 21 do 22 sprzedawać piwo ze zniżką po podaniu jakiegoś hasła, które oczywiście raz w tygodniu pojawiałoby się na portalu? Korzyść wydaje mi się obopólna - pub zyskuje klientów, którzy po zakończeniu promocyjnej godziny nadal będą kupować, a Ty zyskujesz odwiedzających którzy będą chcieli poznać aktualne hasło na zniżkę.
- Zainwestuj, kup na przykład 2 razy w miesiącu podwójny bilet do Multikina i zorganizuj jakiś konkurs. Któż pogardzi darmowym wejściem na ciekawą premierę? Żeby wygrać, musi wejść na stronę. Możesz zorganizować jakiś stały konkurs, np. na najciekawszą recenzję filmu, płyty czy książki. Zwycięzca byłby nagradzany raz w miesiącu np. płytą, czy książką do wyboru.
- Jeżeli informujesz o jakimś koncercie, dogadaj się z organizatorem, że w zamian za reklamę ufunduje podwójne zaproszenie. Albo nawet sam kup dwa bilety i rozlosuj wśród użytkowników. Bez inwestycji nie ma zysku :)
- Umieszczaj na stronie informacje z MZK o zmianach rozkładach jazdy autobusów itp.
- W porozumieniu z jakimś lokalnym dziennikiem może mógłbyś umieszczać informacje o najważniejszych wydarzeniach z Bydgoszczy i okolic, które oni drukują u siebie?
- No i najważniejsze - reklama, reklama, reklama. Zareklamuj gdzieś ten portal :) Wydrukuj ulotki, zostaw gdzieś w pubach, sklepach, akademikach... Gdzie tylko się da.

To są moje pomysły. Nie wiem ile z nich ma szansę realizacji. Ale zawsze warto coś zaproponować, bo ktoś może doda coś od siebie i wyjdzie z tego coś konkretnego.
A teraz czekam na druzgoczącą krytykę powyższego :)

agent 

Wysłany: 2008-02-25, 01:34   

piotrow napisał/a:
- informacje od dziekanatów, rektoratów (np. o rozpoczynającym się naborze na studia ...

Zrozum ze to nie portal edukacyjny tylko rozrywkowy, nie ma sie podobac pani z dziekanatu czy twojej babci. Jak sama butelka razaca twą godnosc wskazuje jednoznacznie.. impreza impreza impreza, to co jest poza sfera edukacyjna... chyba to co studenci lubia najbardziej, bo ja nie wierze, ze siedziales w ksiazkach i jadłes mamusiny obiadek cieply. Zupki chinskie wpieprzałes i kefiry z biedronki były ci obce? Bo jesli tak to znaczy ze nie pasujesz do tego portalu :P

kombinuje z reklama, ktora jednoznacznie okresla cel i kierunek tego całego przedsiewziecia, nie zdradze narazie szczegolow. Bynajmniej ja opracowujac załozenia tego serwisu nie mialem na uwadze jakiego kolwiek zwiazku z "gazetka uczelniana" ani innymi tego typu pierdolami. Sa inne serwisy od tego niech sobie beda, natomiast nie ma serwisu ktory jednoznacznie określa co mozna robić po zajeciach wolny od jakichkolwiek szablonów i schematów - to dla mnie ma być wabik, a nie powielanie po raz 10.000 stron internetowych, kreowanei czegos na podstawie tego co jest, wole nadwac indywidualizm, bo tylko to wyroznia ponad sterte smieci w internecie.

Dirk
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-25, 11:54   

A ja wypowiem tak, grafika jest przedewszystkim dlatego zla ze STRASZNIE przy takich kolorach męczy sie wzrok. Mi sie nie chce tam czytac niczego wlasnie dla tego, 3 min i wychodze ze strony. Juz nie pisze o tej butelce, ktora stereotypowo kojarzy sie zle i nic sie z tym nie zrobi. Oryginalnosc nic tu nie ma do rzeczy, bo jak na stronie sie "zle przebywa" to oryginalnoscia tego nie nadrobicie...

GiF 

Wysłany: 2008-02-25, 13:48   

agent.prowokator napisał/a:
piotrow napisał/a:
- informacje od dziekanatów, rektoratów (np. o rozpoczynającym się naborze na studia ...

Zrozum ze to nie portal edukacyjny tylko rozrywkowy, nie ma sie podobac pani z dziekanatu czy twojej babci. Jak sama butelka razaca twą godnosc wskazuje jednoznacznie.. impreza impreza impreza, to co jest poza sfera edukacyjna... chyba to co studenci lubia najbardziej

A ja się zgodze z wypowiedzią Piotrowa, bo mówisz, że nie chcesz powielać, a powiedz gdzie masz tak jak napsiał Piotrw informacje o imprezach oraz wszystkich wydarzeniach uczelni w jednej kupie ?
Druga sprawa jeżeli nastawiamy się tlyko na imprezy, to powielimy klubową tyle ze z naszą grafiką.
Trzecia srawa, żeby promować życie rozrywkowe studenta, to trzeba się w nim poruszać i miejwiecej orientować gdzie co grają itd, a jak narazie nikt nie ma na to czasu.
Zgodzę się też z wypowiedzią Dirka, który ma na swoim koncie nie mały asortyment dobrych portali ;-)

agent 

Wysłany: 2008-02-25, 19:48   

Gifteo napisał/a:
Trzecia srawa, żeby promować życie rozrywkowe studenta, to trzeba się w nim poruszać i miejwiecej orientować gdzie co grają itd, a jak narazie nikt nie ma na to czasu

Ja wiem co gdzie grają... a nie jestem juz studentem:P

Grzechu, skoro nie masz pomyslu na to tylko dopuszczasz do tego by ci inni wymyslali to olej ta strone i ja wypierdziel, bo mnie sie pomysły skończyly a mialem ich ze 100.
Albo zrob nowy 'branding'... zobaczymy i pogadamy wtedy.

Gifteo napisał/a:
Druga sprawa jeżeli nastawiamy się tlyko na imprezy, to powielimy klubową tyle ze z naszą grafiką.

Poki co powielasz inne strony i rzniesz teksty z innych gowien wiec nie pieprz :P

Klubowa jest w sferze tylko i wylacznie imprez jako imprez dla kazdego... my imprez studenckich, nie wiem kto na zdjeciach wystepuje w galerii klubowej, jednak dla mnie to w wiekszosci gimnazjalisci i licealisci, gdyż widze tam ciezka reke prokuratora nad swiezym plastikiem, wiec nie mow ze ktos cos chce z nicho powielać, bo ja napewno nie.

GiF 

Wysłany: 2008-02-25, 21:33   

Klubowa jest w sferze tylko i wylacznie imprez jako imprez dla kazdego... my imprez studenckich

W tym problem ze tu nie ma takich imprez!
Co mam promować Estradę, Mózg i dwa moze kluby jeszcze ?
Estrada nie zgodziła się na żadną formę reklamy, Mozg napisał ze tez nie zapłaci. Z kim chcesz współpracować.

Dostałem oferte z Expressu, ale stwierdziłeś podczas anszej rozmowy że to bezsensu. Bo przecież po co za darmo mieć reklame w mediach, żeby inni nas za dużo nie widzieli.
Tak mi się zdaje że Ty ciagle probujesz pokazać ze umiesz duzo, ale jak coś trzeba to konczy się na słowach i pisaniu do innych ze to głupi pomysł, choćby nawet 1000000 ludzi Ci napisało, że nawet grafika strony jest za ostra.

Piszesz że miałeś 100 pomysłow, do dzisiaj nie poznałem żadnego. BO keidy pytałem Cie jakie funkcje wkleić do CMSa, to nie mialeś ani jednej propozycji, a jak wiadomo każdy dział wymaga odrębnych ustawień.
Pomysłów można mieć 100, ale to tylko gadanie. Piszesz że można inaczej, to dlaczego tego nie praktykujesz?
Daj tutaj chociaż jeden pomysł godny uwagi ? który mógłby być na topie w Bydgoszczy i ktoś robiłby to i aktualizował ?
Nie mów mi co można, bo jak narazie to ja chociaż kopiuje treści.

Piszesz ciągle o grafice, a co zrobiłeś z nią - w sumie nic. Bo usłyszałem z 1000 negatyów, że ten żółty jest drażniący, Ty zaprzeczasz, ze wszystkim twoim znajomym się podoba - pewnie zapytałeś tylko artystów...., a jednak to portal dla zwykłego szarego studenciaka. Jak napsiał Piotrow, chcącego znaleźć wszystko w jednym miejscu.

agent 

Wysłany: 2008-02-25, 23:37   

Gifteo napisał/a:
Piszesz że miałeś 100 pomysłow, do dzisiaj nie poznałem żadnego. BO keidy pytałem Cie jakie funkcje wkleić do CMSa, to nie mialeś ani jednej propozycji, a jak wiadomo każdy dział wymaga odrębnych ustawień.
Pomysłów można mieć 100, ale to tylko gadanie. Piszesz że można inaczej, to dlaczego tego nie praktykujesz?

Napisalem ci.. i tak po swojemu robisz... wykład ostani na gg na temat obrazkow i kompozycji ich powinien ci wiele dac do zrozumienia

Przedstawilem ci moj kazdy pomysł.. masz kiepska bardzo pamieć. Zacznij pisac pamietniki.
Gifteo napisał/a:
Daj tutaj chociaż jeden pomysł godny uwagi ? który mógłby być na topie w Bydgoszczy i ktoś robiłby to i aktualizował ?

Mozemy to byc my, ale widze ze nie chcesz tego.

Gifteo napisał/a:
Piszesz ciągle o grafice, a co zrobiłeś z nią - w sumie nic. Bo usłyszałem z 1000 negatyów, że ten żółty jest drażniący, Ty zaprzeczasz, ze wszystkim twoim znajomym się podoba - pewnie zapytałeś tylko artystów....,

nie pisze o grafice, zadnemu artyscie nei pokazalem, bo sie tego zaczełem wstydzic zwlaszcza tekstow ;P

Raczej duzo zrobilem Grzesiu opracowalem system identyfikacji wizualnej. Bez tego raczej by sie nie kulało :P .
Gifteo napisał/a:
a jednak to portal dla zwykłego szarego studenciaka

to zrób szary i ponury zeby ten szary studenciak dalej byl szary i nie tresciwy...

Gifteo napisał/a:
BO keidy pytałem Cie jakie funkcje wkleić do CMSa, to nie mialeś ani jednej propozycji

taaa jak napisalem zeby tekst był w dwoch kolumnach, bo tak bedzie fajnie to odbeknałes mi ze to sie nie da .. cieniasie, wiec nie pitol ;P. Mialy byc profile awatary, o tym nie mowilem? zacznij brac Bioseptol ;P
Zreszta poradziles sobie z tym, dziala jak dziala nikt nie narzeka.

1. Serwis mial byc odrebny juz w pierwszych zalozeniach, wiec wygladem juz go poroznia i daje do zrozumienia ze jednak cos jest inaczej. uczepiliscie sie koloru zołtego, ktory zawsze mozna zmienić na bardziej znosny, malo tego juz 20x pokazalem jak to widze. nie pokaze bo mi to sie zjarało z dyskiem, musze odnowa zrobić.

2. Imprezy imprezy, ale nie pomyslales ze impreza to też jakies targi, wydarzenia godne uwagi sport.. robisz strone AZSu.. moze warto sie z nimi zgadać. Film i kultura.. wyzsza lub niższa, wystawy artystyczne itd.

3. Serwis mozna dowcipnie prowadzic pisac o pierdołach ale z komentarzem godnym inteligenta z humorem. kulinaria to nei musi byc homar dla studenta, mozna pisac o zupkach chińskich, kefirach z biedronki ich poziom cholesterolu i to ze gdybys to zarl 50 lat zamienisz sie w produkt wtorny.

4. mozna namawiac do uzytkowanie alternatywnego srodka komunikacji.. rowery, mzk... temat rzeka.

5. koncerty wiadomo - zawsze sie cos znajdzie.

6. Promowac scene muzyczną poza klubową ktorej jest w cholere jak sie okazuje, scena DNB ktora np APK gloryfikuje po czesci, pocisk.com .. tutaj upatruje sens, nie tylko przez moje upodobania, ale mysle zel udzie sie przezarli plastikiem.

7. Grafika za ostra, jak napisalem wczesniej do zrobienia, ale sa wazniejsze sprawy jak napisaliscie wczesniej tresc itd.. no ja swiata nie zmienie ;P

po ..8. Zamiast sie ze mna uzerac na temat pierdoł zastanow sie co ty chcesz osiagnac tym portalem bo ci sie przez dwa lata totalnie odmieniło. Nie wymagam od ciebie pomysłow, bo ci to niestety z przykroscia stwierdzam ciezko przychodzi do lba. wolisz sie pobujac po jakis forach łebmasterskich i jakis przychlastów palcem robionych swiat widzacych w liczbach i funkcjach pytac co tam zmienic.

piotrow 

Wysłany: 2008-02-25, 23:47   

Cóż mogę napisać. Podpisuję się pod tym co napisał agent. Tzn. nie pod tymi wycieczkami osobistymi, tylko pod tą drugą częścią, z pomysłami. Bo co by nie mówić, są to dobre pomysły :)

GiF 

Wysłany: 2008-02-25, 23:54   

Ja wiem co gdzie grają... a nie jestem juz studentem:P

Problem w tym, że na pewno nie masz czasu na spisywanie tego.

Gifteo napisał/a:

Napisalem ci.. i tak po swojemu robisz... wykład ostani na gg na temat obrazkow i kompozycji ich powinien ci wiele dac do zrozumienia

Tak, ale skoro widze że nic się nie dzieje to wklejam swoje obrazki.
Skoro widze że brakuje treści a str. główna nie zmienia się przez 60 dni, wklejam żeby coś się rusza, a google nie uznała nas za wymarły portal, bo na pozycje wrócić ciężko.

Gifteo napisał/a:
a jednak to portal dla zwykłego szarego studenciaka

to zrób szary i ponury zeby ten szary studenciak dalej byl szary i nie tresciwy...

Ale zrozum, że temu szaremu studenciakowi ma się to podobać, bo inaczej nie zachęcisz go do wejścia.

Zamiast sie ze mna uzerac na temat pierdoł zastanow sie co ty chcesz osiagnac tym portalem bo ci sie przez dwa lata totalnie odmieniło.

Ja pomysłów też mam sporo, ale dla mnie to wszystko za wolno idzie.
Widzisz Pani R. niedługo wraca z urlopu, a przecież zaoferowala nam reklame w mediach. Całkiem niezłych jak na Bdg. Skoro my zareklamujemy sie w mediach typu gazeta, to moze kogos kogo nie stac na reklame u nich zareklamuje sie u nas.

Pomysł jest też taki zeby rpzerobić portal na typowo imprezowy i zaczac robic wlasne imprezy w Bydgoszczy. Dogadać sie z jakims klubem i prowadzic tak jak to keidys poradzilo mi joytown portal w ktorym mozna znalezc wszystko na temat wiekszych imprez na kujawach i samemu zaczac cos robic.

agent 

Wysłany: 2008-02-26, 00:02   

Gifteo napisał/a:
Ale zrozum, że temu szaremu studenciakowi ma się to podobać, bo inaczej nie zachęcisz go do wejścia.

no wiec cos kolorowego a nie jak papier toaletowy.. szare i do dupy :P
Zreszta i tak zrobisz co uwazasz, ale nie wymagaj odemnie bym szedł tym samym tropem, bo nie lubie postepowac wbrew sobie.
Gifteo napisał/a:
Ja pomysłów też mam sporo, ale dla mnie to wszystko za wolno idzie.

masz milion pomyslow bez pokrycia i codziennie ci sie wizja zmienia bo jakas tam baba z jakiejs firmy ci cos innego podrzuci i ci sie uszy zaczynaja ruszac, po czym piszesz na gg do agenta "..i co o tym sadzisz?"

A ja na to nic bo co to ma wspolnego z nami i nasza stroną... i tak to sie konczy, wiec wiekszosc 'twoich' pomysłow to cudze pomysly ludzi z gazet, mediów i twoch "powaznych firm" lub innych forów.
Wiec nie dziw sie ze to tak wolno idzie....

fr0zon 

Wysłany: 2008-02-26, 00:04   

A gdzie ta reklama co miala byc na MULTIKINIE ?? Tyle slyszalem o niej a do dnia dzisiejszego jej nie było.

Na moje kolory moga by. Jesli ustawicie sobie kontrasty i jasnosci na maxa to cierpcie :D Najlepszy stosunek to tzw.1/2 kontrastu a jasnosci prawie 100% ;)

Marudzicie o kolory. Forum i portal studentoqw wyglada jak wyglada. Nawet ten sprzed ponad roku był ładny. Dlamnie w tym forum nie liczy sie wyglad lecz tresc i rozmowy ktore tutaj sa poruszane. Moze nie jestem wzrorowym forumowiczem ale lubie czytac to forum. Gdy wchodze tutasj a tu zero postow to az nudno nie ma co robic i ide sobie. Zagladam chyba czesciej niz sam Gif :P ale wole czytac. Mam wiele tematow na ktore bym pisal lecz albo sie wstydze albo sie boje krytyki....

Ehh i offftopa robie :(

Wazne by na tydzien pojawialy sie z 2-3 newsy i pojawily sie jakies watki w ktorych bym tez wzioł udział. Brakuje mi tu kilku działów ale zamilkne. Nie beda tutaj pasowac :(

To chyba na tyle. Nie ocenia sie po wygladzie a po funkcjonalnosci i zawartosci. Czasem mnie wku.... teksty ale zje... to logo... Jak ta strona wyglada.. ??

GiF 

Wysłany: 2008-02-26, 00:07   

Widzisz Express akurat wystawił ostateczną ofertę.
Druga oferta to rynek nieruchomosci wynajmu, bedzie biuro ktore za kase bedzie swoje ogloszenia u nas zostawialo i bedą mieli na to wyąłczność.
Kolejne biuro chce kupować od nas tresci newsów, ale to juz rozmowa z Anią z którą juz sie konsultowałem.

Deo 

Wysłany: 2008-02-26, 08:42   

Tworzenie dobrego portalu to przedewszystkim wypełnienie go treścią i to treść ma zachęcać do odwiedzania a nie grafika czy cokolwiek innego. Cała reszta to tylko oprawa.
Padło tu wiele dobrych pomysłów i warto by choć niektóre zrealizować, wymaga to trochę wysiłku ale za bez niego nie ma szans na czołowy bydgoski portal studencki.
A co do reklamy... reklamę się dodaje na końcu.

Odnośnie kolorów - co za problem dać możliwość wyboru ? ikonki z kolorkami zrobić, 2 wersje kolorystyczne css i jpg i zapisywać ile było kliknięć w którą ikonę i będzie wiadomo który kolor jest lepszy. Żólty nie jest moin faworytem ale nie drażni mnie jakoś specjalnie (może mało na portal zaglądam). Dla mnie najlepszy byłby ciemny kolor :-) najlepiej podbarwione odcienie szarości...każdemu co innego się podoba.

Klimas napisał/a:
Na moje kolory moga by. Jesli ustawicie sobie kontrasty i jasnosci na maxa to cierpcie :D Najlepszy stosunek to tzw.1/2 kontrastu a jasnosci prawie 100% ;)

taa co jeszcze, może monitor przy oknie mam ustawić ? :P

Odpowiedz do tematu